Scenariusz lekcji wychowania fizycznego. Plan wychowania fizycznego: cechy i wymagania. Zajęcia wychowania fizycznego. Notatki z lekcji - Notatki z lekcji wychowania fizycznego w grupie przygotowawczej „Podróż do zimowego lasu”
Rozdział program: Gry sportowe.
Temat lekcji: Siatkówka
Cele Lekcji
Cele edukacyjne:
- Badanie grupowych indywidualnych działań grupowych
- Doskonalenie techniki wykonywania ataku atakującego
- Utrwalenie techniki wykonywania podania górnego i dolnego przyjęcia piłki
- Poprawa techniczna i prosta trening taktyczny w meczu siatkówki.
Cele dobrego samopoczucia:
- Rozwijaj zdolności koordynacyjne uczniów
- Rozwój myślenia o grze poprzez grę w siatkówkę
Cele edukacyjne:
- Rozwijanie umiejętności wspólnego działania uczniów w grze w siatkówkę.
- Zaszczep w sobie miłość do gier sportowych
Typ lekcji: doskonalenie wiedzy i sprzętu
Metoda: frontalny, ciągły, indywidualny, gamingowy
Lokalizacja: siłownia szkoły.
Sprzęt: Piłki do siatkówki, gwizdać
Spędzanie czasu:(45 minut)
№ p/s | Treść | Dawkowanie | Instrukcje organizacyjne i metodyczne | ||
Część przygotowawcza | 10-12 | ||||
Zorganizowane wejście na salę gimnastyczną Formacja, relacja, powitanie. Opisywanie celów lekcji. |
30 sek. 30 sek. 30 sek | Dyżurny składa nauczycielowi raport o gotowości klasy do lekcji. Zwróć uwagę: na postawę | |||
Ćwiczenia wiertnicze na miejscu Formacja od jednej linii do drugiej i trzeciej | 30 sek | Aktywizacja uwagi uczniów | |||
Chodzenie z zadaniami i ich odmianami w kolumnie pojedynczo: Za przewodnikiem, okrężnym krokiem w lewo, maszeruj - 1) na palcach, ręce na boki; 2) na piętach, ręce na pasku; 3) w przysiadzie, ręce na kolanach; 4) przysiady, ręce na kolanach 5) I.p. - ramiona na boki, dłoń w pięść: a) - obrót rąk do przodu; b) - obrót rąk do tyłu; 6) I.p. - ramiona na boki, dłoń w pięść: a) - obrót w staw łokciowy do przodu; b) - rotacja do tyłu w stawie łokciowym; 7) I.p. - ramiona na boki, dłoń w pięść: a) - obrót w staw barkowy do przodu; b) - rotacja do tyłu w stawie barkowym; 8) Chodzenie z wymachami prostych nóg: I.p. - ramiona do przodu na boki 1- krok lewą stroną, zamach prawą, dotyk lewą ręce; 3. krok lewym, zamach prawą, dotyk lewą ręce; |
1 minuta | Zwróć uwagę na swoją postawę: nie zginaj się w stawie biodrowym Zachowaj dystans Imitacja rotacji skakanki Zakres ruchów jest szeroki. Imitując ruchy perkusisty Symulowanie ruchu jedzenia Nie pochylaj ramion do przodu. Trzymaj tułów prosto. Trzymaj ręce do przodu na boki Nie zginaj nóg podporowych i wahadłowych. |
|||
Nawet bieganie: a) b) poruszanie się krokami bocznymi po lewej, prawej stronie, symulując podanie piłki obiema rękami z góry; c) bieganie pojedynczo w kolumnie – obrót o 360° na gwizdku; 180 0 i bieganie do tyłu; d) bieganie pojedynczo w kolumnie, podskakiwanie na tablicy do koszykówki, dotykanie ręką tablicy. |
2 minuty | Samokontrola oddechu uczniów. Zachowaj dystans Imitacja podania piłki obiema rękami z góry; podskocz obiema nogami |
|||
1 raz | 2-3 krótkie kroki na palcach i stoper 2-3 krótkie kroki na palcach i stoper krok - do przodu, kroki w bok, krok w bok Szybkie, krótkie kroki do przodu i bieganie wokół słupków bez zmiany pozycji ciała Szeroki krok boczny, trzymając piłkę między parami palcami Wykonaj w szybkie tempo kolejno |
||||
Chodzenie, wykonywanie ćwiczeń przywracających oddychanie | 30 sek. 3-4 | 1-2 - Ręce do góry - wdech 3-4 - Pochyl się do przodu, ręce w dół - wydech. | |||
Zmień szyk, obracając się w miejscu w dwóch rzędach (w odległości 5-6 m od siebie). | 5 sek | Ćwiczenia wykonywane są frontalnie, w parach. | |||
Głównym elementem | 30-31 | ||||
Pokaz lekcji wideo na temat techniki wykonywania strzału ataku, podania znad głowy i odbioru piłki z niskiej wysokości. | 6-7 minut | Komentarze nauczyciela z demonstracją technik | |||
Doskonalenie techniki wykonywania ataku atakującego. 1. W parach: a) - rzucanie i łapanie piłki w lewo i prawo rękę zza głowy. b) - rzuca piłkę odbijając się od podłogi lewym i prawą ręką za głową. c) – uderzenia prawą (lewą) ręką w piłkę, leżąc na wyciągniętej dłoni do przodu-w górę lewa (prawa) ręka, kierowanie go z miejsca na podłogę; |
Ramię proste, po rzucie porusza się swobodnie wzdłuż ciała Cios zadawany jest prostą ręką Zachowaj ostrożność i kontroluj ruch piłki |
||||
2) Ćwiczenie w parach: Jeden uczeń po rzucie piłki wykonuje kopnięcie atakujące z miejsca, drugi przyjmuje piłkę od dołu, kierując swojemu partnerowi o kolejny cios. |
2-3 minuty | Wskazane jest wykonywanie ćwiczenia w sposób ciągły, bez łapania i gubienia piłki. Piłkę lecącą na wysokości klatki piersiowej głowy odbiera się obiema rękami od góry, na wysokości pasa – od dołu. Po 1-1,5 min. uczniowie zmieniają role. | |||
3) Nauczyciel trzyma piłkę w pobliżu siatki, uczniowie jeden po drugim wyskakują w kolumnie, odpychając się od mostu gimnastycznego i uderzają piłkę | 3-4 minuty | Prawidłowe odepchnięcie, praca ręczna | |||
Utrwalenie techniki wykonywania podania górnego i dolnego przyjęcia piłki. 1. W parach. I.p. Siedzą na podłodze naprzeciwko siebie, stopy złączone. Piłka jest przekazywana nad głową i natychmiast wpychana pomiędzy nogi do przyjaciela. |
11 minut | Nie rzucaj piłki wysoko. Przyjmuj i podawaj piłkę tylko palcami. Piłka nie powinna stykać się z dłońmi. Podczas podawania (rzucania piłki) wyprostuj łokcie, a następnie kontynuuj ruch rękami. Pamiętaj też, aby podczas wykonywania górnego podania używać nóg, gdyż pozwoli to lepiej utrzymać równowagę i regulować siłę lotu piłki. | |||
2. W trójkach.I.p. Gracze ustawiają się na tej samej linii w odstępie trzech metrów. Piłka jest w rękach zawodnika końcowego – wykonuje on podanie znad głowy do środkowego, który podaje piłkę przez siebie do drugiego zawodnika końcowego, a następnie długie podanie do pierwszego.
|
6-7r. | Będąc w postawie, monitoruj poczynania przeciwników. Określ miejsce zamierzonego podania. Przenieś się tam na spotkanie. Na długo przed tym, zanim piłka do ciebie dotrze, podnieś ręce nad głowę i przygotuj się na przyjęcie piłki. Obróć dłonie na zewnątrz i umieść kciuki i palce wskazujące tak, aby tworzyły coś w rodzaju trójkąta nad czołem. Dłonie powinny znajdować się w odległości około 20 cm od czoła, palce powinny być rozstawione i napięte. | |||
3) W parach Gracze również ustawiają się w parach naprzeciw siebie. Samotnie, stojąc na podłodze, rzuca piłkę do niskiego odbioru, drugi, siedząc na krześle, wykonuje niski odbiór piłki i odbija ją z powrotem do rzucającego. Drugi atak polega na wstaniu i zrobieniu kroku do przodu itp. |
5-6r. | Prawa noga jest nieco przed lewą. Trzymając ramiona rozstawione, zacznij szybko przesuwać się w stronę piłki. Bądź przygotowany na kontakt z piłką. Złącz ręce z ramionami całkowicie wyprostowanymi do przodu i w dół. Złącz łokcie, aby stworzyć solidną, solidną platformę do przyjęcia piłki. Odbiór na przedramionach nad dłońmi. | |||
4) Wykonanie indywidualne: podanie piłki z góry w ścianę i odbiór znad głowy | 1 minuta. | ||||
5) Wykonanie indywidualne: stanie w małym okręgu (może być w obręczy), przejście górne nad głową i przejście dolne (naprzemienne) | 1 minuta. | ||||
Doskonalenie treningu technicznego i prostego taktycznego w grze w siatkówkę. | 9-10 minut | ||||
4) Zadanie w grze Gracz w strefie 6 wykonuje długą podać piłkę górą do strefy 6 przeciwnej stronie serwisu. Zawodnik Strefy 6 rzuca piłkę Gracz strefy 3. Najlepszy gracz strefy 3 podaje piłkę napastnikowi kopnięcie gracza w strefie 4. Gracz Strefy 2 po przeciwnej stronie strona jest wykonywana przez ruchomy blok. Po wykonaniu zadania w grze wszyscy gracze to robią poruszaj się po witrynie zgodnie z ruchem wskazówek zegara. |
3 minuty | ||||
Dwustronna gra edukacyjno-szkoleniowa | 5 minut. | Doskonalenie techniki gry w różnych sytuacjach gry. Graj trzema dotknięciami piłki. Drugie podanie ze stref 1,6,5 do strefy 3. Ze strefy 3 wyprowadź graczy ze stref 2 i 4 do ćwiczenia ataku pojedynczy blok w strefach 2,3,4. Górny serwis bezpośredni dziewcząt (w odległości 5-6 m od siatki).c | |||
Część końcowa | 2-3 | ||||
1.Budowanie2.Zabawa w uwagę „Klasa” 3. Podsumowanie lekcji 4. Praca domowa. 5. Zorganizowane wyjście z hali |
30s3 | Zorganizowane wyjście z sali Aktywuj uwagę uczniów Analiza pozytywnych aspektów Zgięcie i wyprost ramion w pozycji leżącej (M) - 2x20 razy, (D) 2x10 razy Uwaga: dyscyplina |
Spis treściSPIS TREŚCI
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
Co to jest plan lekcji?
Temat lekcji.
Rodzaje lekcji.
Cele na nadchodzącą lekcję.
Cele Lekcji.
Części lekcji.
Wyposażenie materialne i techniczne lekcji.
Podczas zajęć.
Ogólna i motoryczna gęstość lekcji.
Wniosek.
Co to jest plan lekcji
CO TO JEST PLAN LEKCJIScenariusz lekcji ma charakter schematyczny
wyświetlenie głównych punktów lekcji,
odzwierciedlenie myśli twórczej nauczyciela,
mające na celu aktywizację
poznawcze, myślące i twórcze
działania uczniów do opanowania
niezbędną wiedzę.
Temat lekcji
TEMAT LEKCJITytuł tematu zaczerpnięty z zatwierdzonego
plan tematyczny kalendarza dla
Kultura fizyczna.
Temat lekcji jest bardzo ważny aspekt Na
sporządzenie planu lekcji, ponieważ od
zależy to od celu, zadań i przebiegu Twojej lekcji.
Jeśli treść Twojej lekcji nie pasuje
temat lekcji, czyli wyznaczone przez Ciebie zadania
nie zdecydowałem.
Typ lekcji
RODZAJ LEKCJIIstnieją następujące typy lekcji:
Kultura fizyczna:
Wprowadzający
Wprowadzenie do nowego materiału
Nauka nowego materiału
Konsolidacja i udoskonalanie nowych
materiał
Kontrola
Łączny
Konkurs
Fabuła (bajka, podróż)
Szkolenie obwodu
Cel lekcji
CEL LEKCJIZ reguły dobrze opracowany plan lekcji Kultura fizyczna(i nie
tylko) odzwierciedla wiele celów. Ale dla
Zasadą jest formułowanie jednego celu na każdy
jedna lekcja.
Cel lekcji odzwierciedla wynik, który osiągniesz
chcesz osiągnąć na koniec lekcji.
Cel jest sformułowany jasno i wyraźnie, abyś Ty
potrafili właściwie ocenić poziom
pracę, którą wykonałeś.
Cele Lekcji
CELE LEKCJICele lekcji formułowane są w oparciu o Cel i Temat
lekcja.
Istnieją trzy główne typy zadań na lekcji fizyki
uprawy:
Edukacyjny
(szkolenie/utrwalanie/doskonalenie dowolnego
element lub działanie motoryczne)
Rozwojowe (w celu promowania rozwoju niektórych
cechy fizyczne)
Edukacyjne (aby rozwijać przywództwo u uczniów
cechy, duch zespołowy, poczucie odpowiedzialności,
poczucie patriotyzmu, poczucie kolektywizmu itp.)
Dla każdej lekcji należy ją sformułować
każdego rodzaju zadania.
Części lekcji
CZĘŚCI LEKCJIPrzygotowawczy
Lekcja
fizyczny
kulty w
ogólne obrazy
studio
szkoła
zawiera w
sobie 3 części
(w szkołach poprawczych
dodano część wprowadzającą)
Główny
Finał
Część przygotowawcza
CZĘŚĆ PRZYGOTOWAWCZACzęść przygotowawcza trwa średnio
10-12 minut. To tutaj odbywa się budowa i raportowanie.
powitanie, przesłanie celów lekcji, przypomnienie
zasady bezpieczeństwa i rozdzielnice w ruchu oraz
na miejscu.
Możesz używać różnych formularzy
prowadzenie rozdzielnic zewnętrznych, okresowo dodając coś
nowy. Rozgrzewka w części przygotowawczej powinna
mieć na celu przygotowanie ciała
zaangażowane w główne obciążenie i rozwiązanie
zadania z głównej części lekcji. Niewskazana
przydziel ucznia do prowadzenia rozdzielnic zewnętrznych, ponieważ może
znacznie zmniejszają efektywność rozgrzewki i
dalej prowadzić do kontuzji
napięte stawy, więzadła i mięśnie. Jeśli jednak w
w klasie są sportowcy, to w liceum można
czasami stosuj tę praktykę.
Głównym elementem
GŁÓWNYM ELEMENTEMGłówna część trwa średnio 25-30 minut. W
główna część lekcji rozwiązuje problemy,
wystawiono i nagłośniono w fazie przygotowawczej
Części.
Może to obejmować różne szkolenia
ćwiczenia, gry sportowe, gry na świeżym powietrzu,
sztafety mające na celu rozwiązywanie problemów. Jak
z reguły główna część lekcji obejmuje
pracować z zapasami. Aby ulepszyć silnik
Potrzebny sprzęt do prowadzenia zajęć
przygotować się wcześniej. Trzeba także rozważyć
cechy morfofunkcjonalne dzieci i dać
mają czas na odpoczynek i przywrócenie oddechu
Tętno.
Część końcowa
CZĘŚĆ KOŃCOWAKońcowa część trwa średnio 5-10
minuty. W końcowej części lekcji jest to konieczne
przywróć ciało i przybliż wskaźniki
Tętno do wartości początkowej.
Ta część lekcji może obejmować: oddychanie
ćwiczenia w ruchu i w miejscu; ćwiczenia
do rozciągania; ćwiczenia ideomotoryczne;
ćwiczenia rozluźniające mięśnie. Także tutaj
możesz dołączyć gry na świeżym powietrzu, które na to pozwalają
odwróć uwagę i odpocznij od skupienia
ćwiczenia fizyczne w głównej części lekcji.
Również w tej części nauczyciel dokonuje podsumowania
wyniki lekcji, odnotowuje się tych, którzy wyróżnili się w ten czy inny sposób
z drugiej strony uczniowie dostają zadanie domowe,
pożegnanie i uporządkowane opuszczenie sali.
Materiał i wyposażenie techniczne
MATERIAŁ I TECHNICZNYSPRZĘT
W twoim planie zarysu jest to konieczne
pamiętaj o wskazaniu logistyki
sprzęt i przybory do zajęć (gwizdek, piłki,
rożki, kręgle, obręcze; Szwedzki mur, maty,
obręcze do koszykówki, bramki do piłki nożnej,
poprzeczki, kłody, kozy i konie itp.)
Cały sprzęt musi być na to przygotowany
na początku lekcji, aby uniknąć wielu przestojów,
związane z wyszukiwaniem, ustawianiem i
rozmieszczenie sprzętu.
Podczas zajęć
PODCZAS ZAJĘĆW zarysie lekcji wychowania fizycznego
opisz przebieg lekcji: jaki
stosować metody i techniki w nauczaniu tego
wymagane od studentów.
Weź pod uwagę lokalizację swojego ekwipunku
zaangażowani, ich ruchy i
przebudowę wokół obiektu.
Gęstość ogólna i motoryczna lekcji wychowania fizycznego
OGÓLNA I Gęstość motoryczna LEKCJIKULTURA FIZYCZNA
Gęstość całkowita to stosunek czasu,
użyte pedagogicznie uzasadnione,
przez cały czas trwania zajęć.
Gęstość silnika - stosunek
czas poświęcony na wykonanie
ćwiczenia fizyczne, dla wszystkich
czas trwania lekcji.
Gęstość lekcji jest zwykle mierzona w
procent.
Procent typów lekcji i gęstość motoryczna
PROCENT RODZAJÓWLEKCJA I GĘSTOŚĆ MOTOROWA
Procent zgodności
ZGODNOŚĆ PROCENTOWAOgólna gęstość lekcji powinna zawsze być
dążyć do wartości absolutnej, czyli do
100%
Gęstość silnika musi się zgadzać
Rodzaj lekcji i uwzględniony w jej ramach procentowych
Wniosek
WNIOSEKTak więc w tej prezentacji nakreślono główne
aspekty i zasady sporządzania konspektu
lekcja wychowania fizycznego. Apeluję do Ciebie
uwagę na to, co jest potrzebne, kompetentnie, jasno i wyraźnie
zapisz wszystkie punkty swojego planu konspektu. Ten
pomoże Ci lepiej przygotować się do lekcji lub zrobić
to innej osobie, jeśli twoja jest w jego rękach
zarys planu. Warto też pamiętać o lekcji
kultura fizyczna jest złożona i wieloaspektowa
procesu i w każdej chwili coś może pójść nie tak
plan. W tym przypadku należy być na to przygotowanym
zmieniona sytuacja: pamiętaj o swoim planie,
ale nie skupiaj się na tym, w przeciwnym razie ryzykujesz
przerwać lekcję z powodu niekompetencji pedagogicznej.
Pamiętaj, aby dać uczniom czas na odpoczynek.
przywrócenie oddechu i tętna.
Konspekt lekcji
Temat: Wychowanie fizyczne
Sekcja: Gry sportowe
Sport: Siatkówka
Temat: Doskonalenie akcji technicznych (przyjmowanie i podanie piłki z góry, z dołu)
Zadania:1.
2. Doskonalenie techniki przyjmowania i podawania piłki w miejscu i w ruchu
3. Rozwój podstawowych cech fizycznych
4. Popularyzacja sportów zespołowych
5. Zdobycie niezbędnej wiedzy z teorii siatkówki.
6.Kształtowanie relacji interpersonalnych w grupie
Typ lekcji: połączone
Sposoby organizacji lekcji: okrągły, grupowy, czołowy.
Metody lekcji: werbalne, wizualne, praktyczne, gra.
Zastosowanie nowoczesnych technologii edukacyjnych: szkolenia w zakresie współpracy, stosowania technologii oszczędzających zdrowie.
Spis: maty gimnastyczne, koszykówka, siatkówka, obręcz, siatka do siatkówki.
Czas i miejsce: Sala Gimnastyczna Kolegium RosReserva 11.50 grupa: M-20
Nauczyciel: Jegorow Siergiej Waleriewicz.
Podczas zajęć
Kroki lekcji | Szczególne zadanie sceny | Dawkowanie | Instrukcje organizacyjne i metodyczne |
|||||
Działalność nauczyciela | Działalność studencka |
|||||||
Część przygotowawcza. 17 minut |
||||||||
Przekazywanie uczniom celów lekcji, sposobów i metod oceniania. Nastrój psychiczny na nadchodzącą lekcję, | Percepcja wyjaśnień nauczyciela | Zorganizować | 2 minuty | Formowanie w linii, sprawdzanie dostępności mundur sportowy, gotowość do lekcji, identyfikacja pacjentów. |
||||
Prowadzenie rozdzielnic zewnętrznych w ruchu i ćwiczenia rozwijające aktywność motoryczną. Biegnij w umiarkowanym tempie. Formacja w dwuosobową kolumnę Pieszy | Wykonanie rozdzielnicy zewnętrznej w ruchu i ćwiczenia kształtujące postawę i korygujące płaskostopie. Wykonywanie ćwiczeń z pełną amplitudą | Przygotowywać Zwróć uwagę ucznia na pełne zaangażowanie podczas wykonywania ćwiczeń. | 15 minut 2 okrążenia --//-- --//-- --//-- | Przegrupowanie według liczb w czterech kolumnach, po obu stronach serwisu. Podczas gdy uczniowie się poruszają, nauczyciel stoi na środku sali lub przesuwa się nieco przed kolumnę, wyjaśniając położenie rąk i pokazując ćwiczenia. |
||||
Bieganie w wolnym tempie; Poruszanie się schodami bocznymi po lewej i prawej stronie w pozycji stojącej krok krzyżowy w lewo (prawo) strona; bieg wstecz. Bieganie z obrotami o 360 stopni Pieszy Specjalne ćwiczenia na elastyczność Wykonywanie rozdzielnicy zewnętrznej w pozycji indywidualnej na siedząco z rozstawionymi nogami przechyla się w prawą, lewą nogę Schylenie w przód Prawy tył, przechyl do przodu nogę (również lewą) Prawa, lewa z powrotem staw kolanowy-sed na biodrze s-av 5) Siodło z płaskimi stopami (huśtawka motylkowa) Specjalistyczne ćwiczenia rozwijające palce. Odpychanie się od ściany Leżące stanie na palcach | Kontroluj swoje działania podczas występów złożone ćwiczenia koordynacyjne Przywróć swój oddech Wykonywanie ćwiczeń z maksymalną amplitudą Przygotuj palce i dłoń na przyjęcie piłki | przygotowanie stawu kolanowego na obciążenie przygotowanie stawu kolanowego i skokowego na obciążenie Przywracanie oddechu Rozwój elastyczności i ruchomości w stawach pasa dolne kończyny Unikaj obrażeń podczas odbioru i dostawy | 30 sek 2 okrążenia 2 okrążenia 2 okrążenia 3,5 minuty 40 s 40 s 40 s 40 s 40 s 1 minuta 1 minuta | Wykonaj półprzysiad, symulując podanie piłki. Zegnij nogi w stawie kolanowym pod kątem 25-30 stopni. Ręce do góry, wdech, dół, wydech. Rozstaw nogi szerzej. Nachylenie jest niższe. Użyj palców dłoni, aby sięgnąć do palców u nóg. Odległość od ściany wynosi co najmniej 1 metr Po zakończeniu nacisku zegnij i wyprostuj palce. |
||||
2. Część główna (68 min) |
||||||||
Szkolenie obwodu: 1. Przechodź nad sobą ruchem (krążąc żetony) 2. przejście w ścianę, odbiór z odbiciem od ściany. 3.Przejście na ścianę (pogoń) 4. Przenieś od góry, od dołu do tamborka. 5.Przenieś z góry, z dołu w ograniczonej przestrzeni 6. Odbiór rzutu od dołu | Koordynuj swoje działania. Spełnić specjalne ćwiczenia z pełnym poświęceniem | Doskonalenie koordynacji ruchów uczniów, sprawności fizycznej | 18 minut 3 minuty do stacji | Podczas rzucania zwracaj uwagę na wysokość piłki, miękkość podania, prędkość pościgu i kąt padania. |
||||
Przebudowa według liczb: 1.Rzut - technika z góry w ruchu 2. Rzut - technika od dołu w ruchu | Wzajemna ocena. | 8 minut 4 minuty na ćwiczenie | Po wykonaniu każdego ćwiczenia poproś o wzajemną ocenę swoich działań. |
|||||
1. Odbiór z góry z wycofaniem 2. Odbiór od dołu z upadkiem z bliskiej odległości 3. Odbiór od dołu z upadkiem z bliskiej odległości | Wzajemna ocena. | Aby zwiększyć poziom trening techniczny podczas podawania piłki. | 8min 3 minuty na ćwiczenie | Zwróć uwagę na wykonanie miękkiego przewrotu i upadku z bliska |
||||
Nauka gry w cztery piłki | Koordynuj działania na miejscu | Utrzymać wynik, | 17 minut | Wskaż błędy w działaniach technicznych |
||||
Dwustronna gra w siatkówkę wykorzystująca poznane wcześniej akcje. | Wykorzystaj w praktyce sędziowanie zawodów siatkówki | Wyróżnij najzdolniejszych uczniów | 17 minut | Wskaż błędy w sędziowaniu. |
||||
3.Część końcowa (5 min) |
||||||||
Uspokajające oddychanie:
| Wykonywanie ćwiczeń oddechowych. | Kontrola odzyskiwania | 1 minuta | Oddech jest równy, monitoruj tętno. Obserwuj zewnętrzne oznaki zmęczenia ciała. Odbicie: | Zorganizowany | 3 minuty | Oceniaj pracę uczniów na zajęciach, ich aktywność i samodzielność; zwróć uwagę na organizację pracy w działach, odczytaj wystawione oceny. |
||||||||||||||||||||||||||
Zorganizowane wyjście z hali |
Umiejętność nauczyciela polega na umiejętności łączenia w procesie uczenia się tego, co stałe, niezmienne z elementami nowości.Dzieci rzadko męczą się ćwiczeniami, ale szybko męczy je monotonia i monotonia. Jak uatrakcyjnić lekcję wychowania fizycznego?
Część przygotowawcza lekcji
Rozgrzewkę rozpoczynamy od biegania – najbardziej monotonnej czynności, którą należy urozmaicaćW standardowej sali szkolnej średnio trwa jedno okrążenie 50 m . Przed joggingiem należy jasno wyjaśnić klasie, jak biegać, gdzie biegać. Na przykład 8 kółek w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, 8 zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Po wykonaniu 2 okręgów uczniowie wykonują ruchy po przekątnej lub na boki ćwiczenia biegowe. Wyższy stopieńorganizacja zajęć – ustawienie złożonego zadania: 3 koła w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, 1 koło ze krokiem w lewą stronę, 3 koła w lewo, 1 koło ze krokiem w prawą stronę, 3 koła w ósemkę na boisku do siatkówki, 1 koło z plecami do przodu. Wykonując zadanie, większość uczniów z reguły zastanawia się nad poprawnością swoich działań, podpowiada przewodnikowi, tj. aktywnie uczestniczy w rozgrzewce.
Kolejny sposób na uatrakcyjnienie monotonnego ćwiczenia. Klasę liczy się jako pierwszą lub drugą i biegnie w kolumnie jeden po drugim w odległości 1 - 1,5 m od siebie. Na gwizdek drugie numery przyspieszają i wyprzedzają swój pierwszy numer po lewej stronie, stoją przed go i ruszaj dalej. Po drugim gwizdku drugie liczby robią to samo.
Dzieląc klasę na grupy podczas biegu, ostatni uczeń przyspiesza wzdłuż kolumny i staje się pierwszym. Bieg kończy się, gdy przewodnik idzie pierwszy. Sformułowanie skomplikowanego problemu: ostatni biegnie jak wąż, klasa pracuje ze ścisłym zachowaniem odległości, tak aby nie doszło do kolizji.
Po wyjaśnieniu celów lekcji klasa dzieli się na dwie kolumny trening fizyczny. Pierwsza kolumna fizycznie przeszkolonych uczniów biegnie zgodnie z ruchem wskazówek zegara, druga kolumna biegnie w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Podział na grupy pozwala pierwszej kolumnie biegać w większym tempie, drugiej kolumnie wybrać optymalne tempo i utrzymać się w szeregach podczas wykonywania zadań. Uczniowie z grupy przygotowawczej wykonują połowę zadanego obciążenia, następnie przechodzą do wewnętrznego kręgu i kontynuują marsz.
Uczniowie ustawieni są osobno, chłopcy i dziewczęta, formacja rozpoczyna się od uczniów grupy przygotowawczej, a kończy na najlepiej przygotowanym fizycznie uczniu (na podstawie wyników biegu na 500 m lub 1000 m). Każdy uczeń pokonując 2 okrążenia kontynuuje marsz.
Opcji jest wiele, najważniejsze jest mniej wiercenia i większy sens działań.
Rozgrzewka
Krótka (5-7 minut), emocjonalna i nieoczekiwana w treści rozgrzewka z ćwiczeniami wymagającymi całego wysiłku, szybko wprowadza ucznia w stan pracy. W planu organizacyjnego Bardzo ważne jest przejście od części biegowej do rozgrzewki. Wyższa organizacja dzieci na lekcji - niezależna restrukturyzacja. Po rozgrzewce, jeśli nie planuje się sztafet, to po odbiorze Wyposażenie sportowe dzieci są zajęte wolne miejsce, stojąc twarzą do nauczyciela. Zwykle dzieci natychmiast wykonują zadanie poprawnie.
Trudniej jest z ćwiczeniami ogólnorozwojowymi bez obiektów, gdyż są one mniej interesujące. Jednakże zmieniając stale formę wykonywania ćwiczeń, można zintensyfikować działania uczniów. Na przykład klasa jest podzielona na dziewczęta i chłopców i ustawia się w pierwszej linii boiska do siatkówki; po wykonaniu dwóch ćwiczeń grupy skręcają w prawo i zamieniają się miejscami. Następnie każdy uczeń zajmuje swoje miejsce i wykonuje jeszcze dwa ćwiczenia, a następnie ponownie biegnie. Na koniec rozgrzewki - pompki: 5 pompek i bieg, następnie 4 pompki itp. Warunkiem jest, aby zajęcia odbywały się ściśle w kolumnie, pojedynczo i z pełną mocą. Ilość ćwiczeń ustalana jest przez prowadzącego w zależności od przygotowania klasy.
Bardzo ciekawe są rozgrzewki w parach. Na przykład,stojąc twarzą do siebie, stopy w postawie środkowej, ręce na ramionach partnera. Sprężyste skłony do przodu. Stańcie twarzą do siebie, stopy w pozycji środkowej, ręce na ramionach partnera. Jednocześnie odchyl prawą (lewą) nogę do tyłu. Stańcie plecami do siebie, ręce do góry. Odwróćcie się twarzą do siebie. Stańcie twarzą do siebie, stopy w pozycji środkowej, ręce na ramionach partnera. Jednoczesne przysiady pistoletowe na jednej nodze. Siedź tyłem do siebie, nogi razem, ręce splecione. Wstań szybko na komendę. Siedź tyłem do siebie, nogi razem, ręce splecione u góry. Pochyla się do przodu i do tyłu. Leżąc na plecach z głową skierowaną do siebie, trzymaj się za ręce. Podnieś nogi i „przywitaj się” nogami. Stańcie plecami do siebie, nogi razem, ręce splecione. Na komendę wykonaj dodatkowy krok w prawo (w lewo). Skoki.
Aby wyeliminować ćwiczenia mechaniczne i stale utrzymać uwagę uczniów, rozgrzewka może obejmować zadania wymagające nie tylko stresu fizycznego, ale także psychicznego. Przykładowo ćwiczenia objaśnia się raz bez demonstracji: 1 – kucanie, 2 – leżenie, 3 – nogi rozstawione, 4 – nogi razem, 5 – nogi rozstawione, 6 – nogi razem, 7 – kucanie, 8 – stanie. Przysiad: 1 – przysiad z ramionami do przodu, 2 – pozycja wyjściowa, 3 – przysiad z rękami na barkach, 4 – pozycja wyjściowa, 5 – przysiad z ramionami do góry, 6 – pozycja wyjściowa. 1 - nacisk w pozycji kucanej, 2 - nacisk w pozycji leżącej, 3 - nacisk w pozycji kucającej, 4 - nacisk w pozycji stojącej, 5 - nacisk w kucaniu, 6 - prostowanie.
Rozgrzewkę ożywiają ćwiczenia „pułapkowe”, które wymuszają na uczniach szybką reakcję na sytuację, np. z pozycji wyjściowej – kucanie, szybkie prostowanie nóg bez odrywania rąk i nóg od podłogi. Prawidłowa pozycja to stojąca, pochylona.
Najważniejsze w rozgrzewce jest unikanie niepotrzebnych zmian w formacji, długich wyjaśnień, długich ćwiczeń i długich przerw między nimi.
Po rozgrzewce należy przeznaczyć 5 minut na rozwój walorów fizycznych (trening siłowy). Dziewczęta i chłopcy ćwiczą w różnych miejscach sali, aby uniknąć wyśmiewania. Na przykład dziewczęta, po wykonaniu ćwiczeń na mięśnie pleców, następnie jedna po drugiej, w kolumnie, przyjmując pozycję na brzuchu, pokonują długość korytarza. W tym czasie chłopcy wykonują ćwiczenia mięśni brzucha na ściance gimnastycznej, a następnie pojedynczo wykonują skoki przez ławkę w kolumnie na 3 podejścia. Na następnej lekcji grupy zamieniają się miejscami.
W trening siłowy możesz uwzględnić wiele ćwiczeń, ale najważniejsze jest, aby kolejność treningu siłowego pozostała niezmieniona: zajęcia w grupach w różnych końcach sali. W typach gier jest to wygodne do przeprowadzenia grupa mocy według następującego schematu:
1. Chłopcy grają, dziewczęta trenują i odwrotnie.
2. Grają dwie drużyny, reszta trenuje.
Główny warunek udanego wdrożenia trening siłowy jest systematyczny, tj. przeprowadzane na każdej lekcji. W ten sposób nauczyciel praktycznie pokazuje wagę treningu fizycznego, stopniowo urzekając go stałym wzrostem wyników.
Główna część lekcji
Do rozwoju dziecko stale potrzebuje nie tylko informacji intelektualnych, ale także motorycznych. Im więcej umiejętności motorycznych uczeń opanuje, tym szybciej rozwija się fizycznie i psychicznie. Nauczanie motoryki przebiega według znanego schematu: demonstracja i krótkie objaśnienie podstaw techniki ruchu – pierwsze próby próbne – korekta błędów – powtarzanie i doskonalenie. Nauczaj pożądanej umiejętności jako całości, bez rozkładania jej na części składowe, tak aby uczeń mógł natychmiast ogarnąć ruch, stopniowo odrzucając niepotrzebne, nieprawidłowe. W treningu stosuje się różne metody: ciągłe, frontalne, grupowe, ale najskuteczniejsza jest metoda samodzielna. Po przedstawieniu chłopaki trenują samodzielnie, a nauczyciel poprawia i podpowiada uczniom. Po 5 minutach samodzielnej nauki prosi kilku uczniów, aby pokazali ruch, którego się uczą. Trzeba zadzwonić zarówno do tych, którzy odnoszą sukcesy, jak i do tych, dla których sprawy nie układają się dobrze. Nauczyciel wskazuje błędy, chwali tych, którzy się wyróżnili i zachęca przegranych. Po 2-3 lekcjach treningowych odbywa się sprawdzian z techniki ruchu.
Główna zasada uczenia się: nie wiedziałem jak – nauczyłem się – zastosowałem. Bardzo ważne jest, aby nauczyciel zauważał każdego ucznia na lekcji, szczególnie w momencie doskonalenia techniki ruchu, podpowiadał, poprawiał i odnotowywał najmniejsze zmiany w kierunku poprawy. Uczniowie powinni czuć zainteresowanie nauczyciela wynikami ich pracy, wówczas wpływ na lekcję będzie natychmiast odczuwalny. Aby proces uczenia się mógł nastąpić, niezbędne są dwa warunki: 1) tego, czego uczeń chce, 2) tego, że nauczyciel wie jak. Główną częścią lekcji musi być gra: gra sportowa, jeśli klasa jest odpowiednio przygotowana, gra terenowa w wieku szkolnym. Na lekcjach gimnastyki może to być pokaz ćwiczeń, zawodów między oddziałami. Lekcja bez zabawy zamienia się w żmudną pracę, której uczniowie nie mogą wykonywać długo.
Ucząc dzieci, nauczyciel uczy się sam, stopniowo odrzucając to, co niepotrzebne, dzięki czemu lekcja jest dynamiczna i interesująca.
Ostatnia część lekcji
Lekcja powinna zakończyć się w sposób uporządkowany. Po ustawieniu dzieci w rzędzie nauczyciel podsumowuje wyniki, chwali klasę lub poszczególnych uczniów i wskazuje obszary wymagające poprawy. Jeśli praca zbiorowa opiera się na zasadach przymusowej przeciętności, jest tempo, to należy uzupełniać braki wiedzy na poziomie mocnym i słabym, samodzielną pracą według indywidualnych planów.
Literatura:
Scenariusze zajęć dla nauczyciela wychowania fizycznego: Klasy V – IX: Lekcja wychowania fizycznego: Gry sportowe, treningi narciarskie, zabawy na świeżym powietrzu. – M.: Guprzyzywa. wyd. VLADOS, 2003. – 144 s.: il.
Proponuję skorzystać z opracowania dla uczniów klas 10-11 na temat „Przygotowanie do gry w siatkówkę”, tutaj znajdziesz prezentację technik i samouczek wideo na temat technik.
Pobierz wideo lekcję siatkówki
Sekcja programu nauczania: Gry sportowe.
Temat lekcji: Siatkówka
Cele Lekcji:
Cele edukacyjne:
1. Badanie grupowych indywidualnych działań grupowych
2. Doskonalenie techniki wykonywania ataku ataku
3. Utrwalenie techniki wykonywania podań górnych i dolnego odbioru piłki
4. Doskonalenie treningu technicznego i prostego taktycznego w grze w siatkówkę.
Cele dobrego samopoczucia:
1.Rozwijaj zdolności koordynacyjne uczniów
2.Rozwój myślenia gamingowego poprzez grę w siatkówkę
Cele edukacyjne:
1. Rozwijanie u uczniów umiejętności wspólnego działania w grze w siatkówkę.
2. Zaszczep w sobie miłość do gier sportowych
Typ lekcji: doskonalenie wiedzy i sprzętu
Metoda: frontalny, ciągły, indywidualny, gamingowy
Lokalizacja: Sala gimnastyczna w szkole.
Sprzęt: Piłki do siatkówki, gwizdek
Spędzanie czasu:(45 minut)
№ p/s | Dawkowanie |
Instrukcje organizacyjne i metodyczne |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
I. | Część przygotowawcza | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1.2.3. | Zorganizowane wejście na salę gimnastyczną Formacja, sprawozdanie, powitanie. Przekazanie celów lekcji. |
30 sek. 30 sek |
Dyżurny składa nauczycielowi raport o gotowości klasy do lekcji. Zwróć uwagę: na postawę | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4. | Ćwiczenia wiertnicze na miejscu Formacja od jednej linii do drugiej i trzeciej | Aktywizacja uwagi uczniów | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5. | Chodzenie z zadaniami i ich odmianami w kolumnie pojedynczo: Za przewodnikiem, okrężnym krokiem w lewo, maszeruj -1) na palcach, ręce na boki; 2) na piętach, ręce na pasku; 3) w przysiadzie, ręce na kolanach; 4) przysiady, ręce na kolanach 5) I.p. - ramiona na boki, dłoń w pięść: a) - obrót rąk do przodu; b) - obrót rąk do tyłu; 6) I.p. - ramiona na boki, dłoń w pięść: a) - obrót stawu łokciowego do przodu; b) - rotacja do tyłu w stawie łokciowym; 7) I.p. - ramiona na boki, dłoń w pięść: a) - rotacja do przodu w stawie barkowym; b) - rotacja do tyłu w stawie barkowym; 8) Chodzenie z wymachami prostych nóg: I.p. - ramiona do przodu na boki 1- krok lewą stroną, zamach prawą, dotyk lewą ręce; 3. krok lewym, zamach prawą, dotyk lewą ręce; |
Zwróć uwagę na swoją postawę: nie zginaj się w stawie biodrowym Zachowaj dystans Imitacja rotacji skakanki Zakres ruchów jest szeroki. Imitując ruchy perkusisty Symulowanie ruchu jedzenia Nie pochylaj ramion do przodu. Trzymaj tułów prosto. Trzymaj ręce do przodu na boki Nie zginaj nóg podporowych i wahadłowych. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6. | Bieg równomierny: a) b) poruszanie się krokami bocznymi po lewej, prawej stronie, symulujące podanie piłki obiema rękami z góry; c) bieganie pojedynczo w kolumnie – obrót o 360° na gwizdku; 180 0 i bieganie do tyłu; d) bieganie pojedynczo w kolumnie, podskakiwanie na tablicy do koszykówki, dotykanie ręką tablicy. |
Samokontrola oddechu uczniów. Zachowaj dystans Imitacja podania piłki obiema rękami z góry; podskocz obiema nogami |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7. | W parach poruszajcie się krótkimi krokami w tę i z powrotem |
2-3 krótkie kroki na palcach i zatrzymanie się krokiem zatrzymującym | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8. | W parach poruszajcie się krótkimi krokami do przodu i cofajcie się |
1 raz | 2-3 krótkie kroki na palcach i zatrzymaj się, krok zatrzymaj - do przodu, kroki w bok | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9. | Pojedynczo, potulnymi krokami zbliżając się do słupków, biegając wokół nich itp. |
1 raz |
Szybkie, krótkie kroki do przodu i bieganie wokół słupków bez zmiany pozycji ciała | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10. | W parach idźcie do przodu, bocznymi krokami skierowanymi do siebie - dłonie obu uczniów trzymają piłkę palcami |
1 raz | Szeroki krok boczny, trzymając piłkę między parami palcami | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11. | W kolumnie, pojedynczo, ruch: prawo-lewo krokami bocznymi, krótkimi krokami do przodu | Wykonuj jedno po drugim w szybkim tempie | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12. | Chodzenie, wykonywanie ćwiczeń przywracających oddychanie | 1-2 - Ręce do góry - wdech 3-4 - Pochyl się do przodu, ręce w dół - wydech. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
13. | Zmień szyk, obracając się w miejscu w dwóch rzędach (w odległości 5-6 m od siebie). | Ćwiczenia wykonywane są frontalnie, w parach. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
II. | Głównym elementem | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1. | Pokaz lekcji wideo na temat techniki wykonywania strzału ataku, podania znad głowy i odbioru piłki z niskiej wysokości. | Komentarze nauczyciela z demonstracją technik | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2. | Doskonalenie techniki wykonywania ataku atakującego. 1. W parach: a) - rzucanie i łapanie piłki w lewo i prawo rękę zza głowy. b) - rzuca piłkę odbijając się od podłogi lewym i prawą ręką za głową. c) – uderzenia prawą (lewą) ręką w piłkę, leżąc na wyciągniętej dłoni do przodu-w górę lewa (prawa) ręka, kierowanie go z miejsca na podłogę; |
Ramię proste, po rzucie porusza się swobodnie wzdłuż ciała Cios zadawany jest prostą ręką Zachowaj ostrożność i kontroluj ruch piłki |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2) Ćwiczenie w parach: Jeden uczeń po rzucie piłki wykonuje kopnięcie atakujące z miejsca, drugi przyjmuje piłkę od dołu, kierując swojemu partnerowi o kolejny cios. |
2-3 minuty | Wskazane jest wykonywanie ćwiczenia w sposób ciągły, bez łapania i gubienia piłki. Piłkę lecącą na wysokości klatki piersiowej głowy odbiera się obiema rękami od góry, na wysokości pasa – od dołu. Po 1-1,5 min. uczniowie zmieniają role. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3) Nauczyciel trzyma piłkę w pobliżu siatki, uczniowie jeden po drugim wyskakują w kolumnie, odpychając się od mostu gimnastycznego i uderzają piłkę | Prawidłowe odepchnięcie, praca ręczna | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Utrwalenie techniki wykonywania podania górnego i dolnego przyjęcia piłki. 1. W parach.I.p. Siedzą na podłodze naprzeciwko siebie, stopy złączone. Piłka jest przekazywana nad głową i natychmiast wpychana pomiędzy nogi do przyjaciela. |
Nie rzucaj piłki wysoko. Przyjmuj i podawaj piłkę tylko palcami. Piłka nie powinna stykać się z dłońmi. Podczas podawania (rzucania piłki) wyprostuj łokcie, a następnie kontynuuj ruch rękami. Pamiętaj też, aby podczas wykonywania górnego podania używać nóg, gdyż pozwoli to lepiej utrzymać równowagę i regulować siłę lotu piłki. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2. W trójkach.I.p. Gracze ustawiają się na tej samej linii w odstępie trzech metrów. Piłka jest w rękach zawodnika końcowego – wykonuje on podanie znad głowy do środkowego, który podaje piłkę przez siebie do drugiego zawodnika końcowego, a następnie długie podanie do pierwszego. |
Będąc w postawie, monitoruj poczynania przeciwników. Określ miejsce zamierzonego podania. Przenieś się tam na spotkanie. Na długo przed tym, zanim piłka do ciebie dotrze, podnieś ręce nad głowę i przygotuj się na przyjęcie piłki. Obróć dłonie na zewnątrz i umieść kciuki i palce wskazujące tak, aby tworzyły coś w rodzaju trójkąta nad czołem. Dłonie powinny znajdować się w odległości około 20 cm od czoła, palce powinny być rozstawione i napięte. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3) W parach Gracze również ustawiają się w parach naprzeciw siebie. Jeden stojąc na podłodze rzuca piłkę na niskie podanie, drugi, siedząc na krześle, wykonuje niski odbiór piłki i odbija ją z powrotem do rzucającego. Drugi atak polega na wstaniu i zrobieniu kroku do przodu itp. |
Prawa noga jest nieco przed lewą. Trzymając ramiona rozstawione, zacznij szybko przesuwać się w stronę piłki. Bądź przygotowany na kontakt z piłką. Złącz ręce z ramionami całkowicie wyprostowanymi do przodu i w dół. Złącz łokcie, aby stworzyć solidną, solidną platformę do przyjęcia piłki. Odbiór na przedramionach nad dłońmi. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4) Wykonanie indywidualne: podanie piłki z góry w ścianę i odbiór znad głowy | 1 minuta. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5) Wykonanie indywidualne: stanie w małym okręgu (może być w obręczy), przejście górne nad głową i przejście dolne (naprzemienne) | 1 minuta. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Doskonalenie treningu technicznego i prostego taktycznego w grze w siatkówkę. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4) Zadanie gry: Zawodnik w strefie 6 wykonuje długie podanie znad głowy do strefy 6 dalej przeciwnej stronie serwisu. Zawodnik Strefy 6 rzuca piłkę Gracz strefy 3. Najlepszy gracz strefy 3 podaje piłkę napastnikowi kopnięcie gracza w strefie 4. Gracz Strefy 2 po przeciwnej stronie strona jest wykonywana przez ruchomy blok. Po wykonaniu zadania w grze wszyscy gracze to robią poruszaj się po witrynie zgodnie z ruchem wskazówek zegara. |
3 minuty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Dwustronna gra edukacyjno-szkoleniowa | Doskonalenie techniki gry w różnych sytuacjach gry. Graj trzema dotknięciami piłki. Drugie podanie ze stref 1,6,5 do strefy 3. Ze strefy 3 wyprowadź zawodników ze stref 2 i 4 do ataku, przećwicz pojedynczy blok w strefach 2,3,4. w odległości 5-6 m od siatki).s | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
III. | Część końcowa | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1.Budowanie2.Zabawa w uwagę „Klasa” 3. Podsumowanie lekcji 4. Praca domowa. 5. Zorganizowane wyjście z hali |
Zorganizowane wyjście z sali Aktywuj uwagę uczniówAnaliza pozytywnych aspektów Zgięcie i wyprost ramion w pozycji leżącej (M) - 2x20 razy, (D) 2x10 razy Uwaga: dyscyplina |