Миньорски мач на Зенит. Шахтьор - Зенит. Шампионска лига. Групова фаза

Срещата от 3-ия кръг на Шампионската лига "Шахтьор" (Донецк, Украйна) - "Зенит" (Санкт Петербург, Русия) завърши при резултат 2:2.

Шампионска лига. Групова фаза

Група G. 3-ти кръг

Донецк. "Донбас-Арена". Предаването започва в 21:45 часа
Главен арбитър: Франк де Блекере (Белгия)

ШАХТЪР (Донецк, Украйна) - ЗЕНИТ (Санкт Петербург, Русия) - 2:2

миньор: 25. Рибка - 26. Рат, 27. Чигрински, 36. Чижов, 33. Срна (к) - 3. Хюбшман, 7. Фернандиньо - 8. Жадсон, 10. Уилиан, 20. Дъглас Коста - 9. Луис Адриано

Резервни части: 30. Пятов - 5. Кучер, 14. Кобин, 29. Алекс Тейшейра, 11. Едуардо, 17. Селезньов, 22. Мхитарян

Зенит: 16. Малафеев - 4. Кришито, 6. Ломбартс, 3. Бруно Алвес, 14. Хубочан - 20. Файзулин, 15. Широков, 27. И. Денисов (к), 18. Зирянов - 10. Дани, 9. Бухаров

Резервни части: 30. Жевнов - 24. Лукович, 17. Розина, 23. Хусти, 25. Семак, 34. Быстров, 8. Лазович

1:0 Уилиан, 15(Бразилското крило нанася прекрасен удар в десния ъгъл извън наказателното поле. Малафеев посяга към топката, но ръката му я праща в мрежата). ВИДЕО

1:1 Роман Широков, 33(Бухаров сряза перфектно топката, за да играе Широков. Роман хвърли топката покрай Рибка и в битка със Срна прати топката в мрежата от нулев ъгъл). ВИДЕО

2:1 Луис Адриано, 45+1(Отборът от Донецк отбеляза гол „в съблекалнята“. Плъхът се опита да стреля към вратата, но вместо това направи идеален пас към Луис Адриано. Бразилецът спря топката с първото си докосване и я прати в десния ъгъл от гола на гостите с втория си гол). ВИДЕО

2:2 Виктор Файзулин, 60(Чигрински в своята половина на терена подаде пас към Чижов, а Александър се подхлъзна и топката беше пресечена от Файзулин. Удар от 30 метра зад яката на Рибка и топката в мрежата). ВИДЕО

На 10-та минута Роман Широковпропусна дузпа ( спаси Рибка)

Внимание: Бруно Алвес, 4; Александър Чижов, 53 г.; Доменико Кришито, 62 г.; Дарио Сърна, 62 г

Резултати от 1-во полувреме:През първото полувреме отборите показаха отлична скорост с голям брой положения за гол, от които реализираха три с усилията на Уилиан, Луис Адриано и Роман Широков. Освен това в десетата минута същият Широков не успя да победи Александър Рибка от 11-метровия знак.

Резултати от мача!Срещата на "Донбас Арена" премина в сблъсък, който доведе до четири отбелязани гола. Още в десетата минута Роман Широков трябваше да вкара, но не успя да победи Александър Рибка от дузпа. Миньорите наказаха Зенит с голове на Вилиан и Луис Адриано, на които тимът от Санкт Петербург отговори с точни удари на Широков и Виктор Файзулин.

Така Шахтьор остана на дъното в група G с две точки, на две зад Зенит и Порто. АПОЕЛ (5) остана на първо място, след като завърши наравно с "драконите" в Португалия - 1:1.

Нарушение на правилата: 13 (8) - 16 (6)
Владение на топката: 53% (54% ) - 47% (46% )

Предлагаме на вашето внимание преглед на мача от 1-ви кръг на Обединената Суперкупа 2014 Шахтьор - Зенит.

Двата най-богати клуба в ОНД се срещат. Имаше битка между два звездни отбора, които обичат да играят красив и динамичен футбол. Разбира се, не трябва да очаквате клубовете да разкъсат всичко на терена, тъй като подготовката е в ход за втората половина на сезона. Но добър футболние още чакаме.

Стартов състав на отбора:

миньор:Пятов - Сърна, Кучер, Ракицки, Исмаили - Хюбшман, Фред - Илсиньо, Тайсон, Тейшейра - Луис Адриано.

Зенит:Лодигин - Ансалди, Ломбертс, Нету, Смолников - Широков, Вицел - Файзулин, Дани, Аршавин - Кержаков.

Миньорът овладя топката още в първите минути и се опита да я задържи дълго време. Всички действия се проведоха по фланговете, левият фланг на отбора от Донецк изглеждаше по-активен. В 6-ата минута Адриано стреля в близкия ъгъл, с което топката попадна в мрежата навън. В ответната атака Зенит показа, че няма да стои в защита. Витсел отправи удар от далечна дистанция, но Пятов трудно се справи с изстрела. По-близо до 15-ата минута руският отбор изравни играта; Аршавин успя да стреля извън наказателното поле, но не точно. До момента отборите не се задържаха много в центъра на терена, като показаха интересен и комбинационен футбол.

Зенит не издържа дълго; след няколко минути Шахтьор отново овладя инициативата и продължи да търси щастието в атаките. Може би клубът от Санкт Петербург вече е започнал подготовка за мача с Борусия, който също обича да пази топката и да комбинира много. В 22-ата минута номиналните домакини успяха да поведат. Шахтьор изтъркаля играчите на Зенит в собственото им наказателно поле, а Алекс Тейксера, получавайки пас отдясно, вкара топката в далечния ъгъл. Оказа се напълно логичен гол, така да се каже според играта. U руски отборДосега не беше възможно да се установи комбинация, ако нещо се постигна в атака, то се дължеше предимно на индивидуалните действия на играчите.

Но в 35-ата минута Зенит имаше възможност да изравни резултата. Кержаков получи извеждащ пас от Аршавин, изскочи на добра стрелкова позиция, но търкулна топката близо до гредата. Няколко минути по-късно се откри нов шанс пред вратата на Шахтьор, Ансалди центрира мощно покрай голлинията, Кержаков подложи крак, но не успя да уцели напълно празния десен ъгъл на вратата. Зенит успя да отдалечи мача от вратата си, сега домакините са притиснати към вратата си и изпитват трудности в края на полувремето. На в последната минутаЗенит допусна груба грешка в защита, позволи на домакините да се измъкнат в бърза контраатака, изведе Тайсон на ударна позиция, но не успя да уцели добре топката - тя мина встрани. Отборите се оттеглиха на почивка с минимално предимство на Шахтьор.

Зенит направи няколко смени на почивката. Кришито влезе вместо Ансалди, Шатов вместо Широков, Дани напусна, Рязанцев влезе, а Тимошчук замени Файзулин. Спалети направи големи промени в състава. Зенит изигра страхотна комбинация с подаване отзад по десния фланг в началото на полувремето, Смолников центрира в наказателното поле, топката попадна в един от питмените, но стигна до Шатов, който дезориентиран изстреля топката над вратата. . Малко по малко Шахтьор овладя топката и започна все по-често да застрашава вратата на съперника. Тейшейра имаше шанс да удвои, след отлично индивидуално подаване на Илсиньо, който даде отличен пас към 11-метровата граница, голмайсторът хладнокръвно пое топката, но не успя да стреля правилно.

Нека отбележим, че през тези 60 минути играта на терена беше като цяло равностойна, като отборите последователно поеха инициативата. Мирча Луческу също реши да обнови състава си. Излязоха Бернар, Факундо Ферейра и Дугла Коста. Отборите играха по-слабо през второто полувреме и се усещаше приятелският характер на мача. Шахтьор вкара втори гол, но от страната сигнализираха засада за ударения от топката футболист, но той вече беше зад голлинията. Луческу направи още няколко смени, а влезлият Степаненко стреля добре от около четиридесет метра, неточно. В 79-ата минута Зенит имаше добра възможност. Шатов можеше да стреля от 12 метра, но не се хване и подаде на Зирянов в центъра. Той стреля, удари бранителя, отбитата топка беше за Рязанцев, нов удар и отново бранителя. А минута по-късно реферът отсъди дузпа срещу отбора на Украйна. Исмаили игра с ръка в собственото си наказателно поле. Рязанцев се приближи до топката и стреля перфектно в левия ъгъл.

След отбелязан гол, отборите играха много активно. Шахтьор можеше да поведе на два пъти в рамките на една минута, но гостите бяха спасени първо от гредата след удар на Коста, а след това и от гредата след удар на Бернар. Краят на мача беше продиктуван от украинския клуб, като днес отборът на Мирча Луческу беше по-добре подготвен. Реферът добави три минути преди редовното време. И когато отборите вече чакаха дузпи, в 93-ата минута Коста реши всичко да приключи в редовното време. След като получи топката на десния фланг, бразилецът се приближи до центъра и стреля мощно от наказателната линия в близкия ъгъл. Лодигин не успя и Шахтьор грабна победата в този мач! Отборът на Донецк започва този турнир с победа. Така украинският клуб излиза начело в класиране, след 1-ви кръг.

Шахтьор Д – Зенит – 2:1

цели: Алекс Тейшейра, 22, Дъглас Коста, 90+3 - Александър Рязанцев, 81, от дузпа.

Шахтьор Д: Андрей Пятов, Александър Кучер, Исмаили, Ярослав Ракицки, Тайсън, (Бернард, "63), Дарио Срна, Луис Адриано, (Дъглас Коста, "63), Томас Хюбшман, (Тарас Степаненко, "73), Фред, Илсиньо, (Факундо Ферейра, "62), Алекс Тейшейра, (Едуардо Да Силва, "73)

"Зенит": Юрий Лодигин, Кристиан Ансалди, (Доменико Кришито, "46), Игор Смолников, Луис Нето, Николас Ломбертс, Дани, (Александър Рязанцев, "46), Виктор Файзулин, (Анатолий Тимошчук, "46), Аксел Вицел, (Константин) Зирянов, "72", Роман Широков, (Олег Шатов, "46), Александър Кержаков, Андрей Аршавин

Предупреждения:Александър Кучер, 30 г. Фред, 80 г.